OZAN Ç.

Zaman zaman karnımı tutarak dolaşmama sebep olacak kadar karın ağrısı yaşıyordum.  Tedavi için hastaneye gittiğimde ağrılarımın gaz sıkıntısı olduğu anlaşıldı. Yediklerimi tüketirken dikkatli olmalıymışım. Elimden geldiğince yediklerime dikkat etsemde sonuçta yine karın ağrım devam ediyordu. İnternette besin intoleransı gözüme çarptı ve şikayetlerime sebep olan besini bu şekilde bulmanın daha kesin bir sonuç olacağını düşündüm. Sonucuna güvenebileceğim bir test arıyordum ve karşıma FDA onaylı olduğunu gördüğüm alertfood çıktı.  2  ay önce yaptırdığım test sonuçlarına kolayca uyabiliriyorum.
 Karın ağrısı kesinlikle yaşamıyorum. İlginiz için ve alakanız için teşekkürler. 
 
Gülten G.
 
Ben Gülten 27 yaşındayım ve 3 yıl boyunca ismi doktorum tarafından rahatsız edici bağırsak sendromu olarak adlandırılan bir hastalıkla uğraşıyordum. İnanılmaz derecede kramp ve kasılmalar yaşıyordum ve bunlar için yaptırdığım bütün testlerden hiçbir sonuç alamadım. Bir arkadaşım bana gıdalara karşı bir reaksiyonum olabileceğini bunu doktoruma danışmam gerektiğini söyledi bende bu konuda doktorumla konuştum ve gıda intolerans testi yaptırma kararı aldım. Bu konuda birçok yayın araştırdım ve bir arkadaşımın tavsiyesiyle de Alertfood gıda intolerans testini yaptırmaya karar verdim. Bu test damardan alınan kan ile çalışılıyor ve 270 farklı gıdaya bakılıyor. Testimin sonucunu bir hafta sonra aldığım da 5 farklı gıdaya yüksek derece de reaksiyonum olduğu tespit edilmişti. Bu gıdalar mercimek, tahıl, inek sütü, pazı ve işlenmiş peynir. Bu gıdalardan 6 ay boyunca uzak durmam ve tüketmemem gerektiğini öğrendikten sonra çok açıkça söyleyebilirim ki bütün hayatım değişti. Çekmiş olduğum bütün kramp ve kasılmalar sona erdi ve kendimi daha enerjik ve dinç hissetmeye başladım. Alertfood testini yaptıralı 2 ay oldu ve rahatsızlığıma bağlı olan sıkıntılarımın büyük çoğunluğu bitti.
 
BEYZA  K.
 
Kızımı doğurduktan sonra hormonal dengesizlikler yaşadım. Tüm hayatım boyunca baş ağrılarım oldu diyebilirim, fakat son zamanlarda sıklığı artmıştı. Neredeyse hergün. Baş ağrısıyla kalkıyordum. Başımın ön tarafı gözlerime kadar ağrıyordu. Çok ağrımın olduğu zaman ağrı kesici almam da fayda etmiyordu. Mesleğimi aksattığım gibi , sosyal hayatım  kalmamıştı. Besin intoleransı testi yaptıran bir arkadaşımın tavsiyesiyle alertfood testini yaptırdım.  Buğday ve neredeyse çoğu süt ürününe karşı intoleransım varmış. Diyetisyenin tavsiyelerine uyarak bu besinleri 6 aydır kestim. Buğday yerine çavdar, karabuğday , pirinç , mısır kullanıyorum. Badem sütü  içiyorum. Şikayetim oldukça azaldı. Sağlık herşeyden önemli. 
Teşekkürler 
 
Cenk A.
 
Selam, 
İsmim Cenk. Benim problemim herkesin aksine kilo alamamak ile ilgiliydi, ne kadar farklı diyet programlarını uyguladıysam da bir türlü kilo alamıyordum. Daha sonra diyetisyenim ile konuştuğum da bana gıda intolerans testi yaptırmamı tavsiye etti. Belki vücudumun tolere edemediği gıdalar olabilirmiş ve bu yüzden bu gıdaları aldığım sürece kilo problemimi çözmem çok zor olabilirmiş. Açıkçası başta hiç inanmamıştım, çünkü bu tarz testlerin aldatmaca olduğunu düşünüyordum fakat Alertfood testini yaptırdıktan sonra ne kadar yanlış düşündüğümü anladım ve bunu bizzat yaşadım. Testimin sonucuna göre Ekmek mayasına, Glutene ve Yumurta akı ve sarısına çok yüksek intoleransım olduğu tespit edildi. Testimin sonucuna göre aldığım danışmanlık hizmetine göre bana özel bir diyet programı hazırlandı ve bu doğrultu da kilo almaya başladım. 4 ay sonun da istediğim kilo seviyesine yaklaşmaya başladım, benimle aynı durum da olan herkese Alertfood testini yaptırmalarını tavsiye ediyorum ve size teşekkür ediyorum. 
 
ELİF S.
 
Yoğun bir iş temposuna sahibim. Bu sebeple kendime direncime çok dikkat ediyorum. Mümkün oldukça besinlerle ilgili bilgi edinmeye çalışıyorum  ve yediklerime dikkat etmeye ve spor yapmaya özen gösteriyorum. Buna rağmen dikkat çekici biçimde diğer insanlara nazaran daha yorgunum. Uyku problemim var ve direncim düşük.
Bir dergiden 2 ay önce alertfood testini okudum. Hemen aradım . Kısa süre içerisinde kan almak için evime geldiler. Sonucum 1 hafta içerisinde elimdeydi.  Spor yaptığım için hergün yumurta yemek gerektiğini düşünüyordum ama hem sarısına hem beyazına karşı intoleransım varmış. 1.5 aydır kendimi daha sağlıklı hissediyorum diyebilirim. Spor performansım arttı. Daha güzel uyuyorum ve iş yerimde daha aktifim. 
 
İrem C.
 
Merhaba,
Sizlere bir arkadaşım aracılığı ile ulaştım. Testinizi yaptıralı 1 ay oldu. Benim ne kilo alma ne de kilo verememe gibi şikayetlerim yok. Böyle bir testi duyduğumda çok ilginç geldi. İlgi ve merak uyandıran bir test. Açıkçası benim testi yaptırmamın tek nedeni merak insan hayatının başlangıcından itibaren yediği gıdaların gerçekten problem oluşturup oluşturmayacağını merak ediyor. Test sonucumda iki gıda çok yüksek intolerans verdi. Bunlar yumurta akı ve beyazı. Çokta severek yediğim bir gıda. Ve 1 aydır bu gıdayı tüketmiyorum.:) Sonuç olarak size çok teşekkür etmek istiyorum. Aslında birkaç yıldır çekmiş olduğum uykusuzluk problemimin yumurta olduğunu öğrenmemi sağladınız. 
 
 
Tuba K.
 
Özel bir hastane laboratuvarında Biyolog olarak çalışıyorum,33 yaşında ve 1 çocuk annesiyim. Doğumdan sonra aldığım ve 5 senedir veremediğim kilolarım için diyetler uygulamış olsam da başarılı olamıyordum. Açıkçası tanımadığım birisinin tavsiyesi ile de inanmayabilirdim bu teste. İyi ki tanıyorum bu arkadaşı ve vesile oldu Gıda Intolerans testi için. Bu test için hastanede Diyetisyen doktorumuz da yaptır deyince, testi yaptırmış ve sonuç raporumu almıştım artık. Seviye seviye yazılıydı gıdalar ama fındık,susam,mısır için yüksek çıkmıştı gıda intoleransım. Sadece bu üçünden uzak durunca bunların ne kadar da çok şeyde olduğunu anladım. Sanki her şeyde  fındık vardı. Kilo vermek için direnişim bunların yüzündenmiş. 2 ay önceki ve sonraki resimlerime bakınca ben de şaşırıyorum herkes gibi bu başarıma. Teşekkürler. 
 
Taner Y.
 
Özel bir bankada çalışmaktayım. Annem yıllardır şeker hastası. Tedavi ilaçlarının yanı sıra sabahları kahvaltıda çay yerine pekmezi su ile seyreltip içiyor. Böyle yaptığını kendi doktoru da biliyor. Kilo ve tansiyon problemi de var ve bu rahatsızlıkları için de ilaç kullanıyor. İnternette Alertfood testinin sunumuna rastlamıştım ama detaylı da incelememiştim. Bir gün bir konuşma içinde arkadaşlarımla yediklerimizin hastalıklarımızda etkili olup olmadığını konuşurken , konuşmalarımızın her şey yediklerimiz yüzünden diye sonlandığını anımsıyorum. Testin burada bir hastanede yapıldığı reklamını duyunca aradım ve nasıl yapıldığını fiyatını öğrendim. Aynı hafta içinde bunlar olunca fırsatı da gecikmedi .Müsait olduğumuz bir gün annem için bu testi yaptırdık. Pekmeze duyarlıymış annem. Şaka gibiydi bu sonuç. Kafamıza göre yaptıklarımızın karşımıza böyle çıkmasına hala şaşırıyorum ve anlatıyorum.